Külmkuivatatud astelpaju-jõhvika tee 40g

6,00 

Tee koosneb külmkuivatatud astelpajust, jõhvikatest ja astelpaju lehtedest. Tee on vitamiinirikas ja on abiks immuunsüsteemi turgutamisel ning ei sisalda lõhna- ja säilitusaineid.

Kasutamine: tassi põhja pane 1tl teesegu ning vala peale kuum vesi. Lase tõmmata 3-5 min. Soovi korral võid marjasegu välja kurnata või hiljem ära süüa 🙂

Laos

Kategooriad: , Tootekood: 4742024170647 Sildid:

Kirjeldus

Külmkuivatatud astelpaju-jõhvika tee on tervislik ja toodetud Eestis. Külmkuivatamisel on astelpajust, jõhvikast ja astelpaju lehtedest eemaldatud vaid vesi, kuid säilinud on vitamiinid, antioksüdandid, kiudained, mineraalained, mikroelemendid, lõhn, maitse ja toiteväärtus kuni 98%. Kuna külmkuivatamine toimub alla 40°C, siis on toit kõrge kvaliteediga tervislik toortoit. külmkuivatatud.ee toode on e-ainete vaba. Külmkuivatatud astelpaju ja jõhvika tee ei sisalda lisatud suhkruid, säilitusaineid ega lisaaineid. Tee koostisosad on hoolikalt kvaliteedi tagamiseks käsitsi sorteeritud (eemaldatud praht ja riknenud marjad). Seetõttu ongi külmkuivatatud astelpaju-jõhvika tee pakendatud läbipaistvasse pakendisse.

Astelpaju on tuntud kui imemari, mis on väga tervislik, vitamiinirikas ning on abiks nii immuunsüsteemi turgutamisel kui ka paljude haigusnähtude ennetamisel ja leevendamisel. Viljad sisaldavad rohkelt C-vitamiini, lisaks B1, B2, B6, B15, P, K ja E vitamiine ning karotinoide. Viljades on rohkesti koliini, flavonoide, kumariine, parkaineid, eeterlikke õlisid, rasvhappeid, mineraalaineid. Marju tarvitatakse ka reuma ja podagra puhul, veresoonte lupjumise ja vegetatiivse närvisüsteemi häirete korral, klimakteeriliste ilmingute ja häirete leevendamiseks. Kuna nad kiirendavad kudede taastumist, seega soovitatakse neid marju suuõõnehaavandite, mao- ja kaksteistsõrmiku ning soolehaavandite ning pärakuveenikomude ravimiseks. Marjades on rohkesti antioksüdante ja super rasvhapete koostis (oomega-3, oomega-6, oomega-7, oomega-9). Kuna astelpajumarjades on palju kasulikke aineid, sh antioksüdante, peetakse neid adoptogeenideks ja kasutatakse ka üldtugevdava vahendina haiguste ennetamiseks või ka haiguste ajal. Astelpaju lehtedes on samuti rikkalik hulk vitamiine, orgaanilisi happeid ja mineraalaineid. Seega on astelpaju ja tema lehed külmkuivatatud astelpaju-jõhvika tee koostisosana väga tervislikud.

Jõhvikas ehk kuremari on samuti väga kasulik. Ta aitab võidelda nakkushaiguste, südame-veresoonkonnahaiguste ja isegi vähiga. Jõhvikates on hulk vitamiine, näiteks sisaldub seal K-vitamiini, mis aitab säilitada luukoe loomulikku tihedust ja tugevust. Kuremarjas leiduv bensoehape aitab ka lahtistada röga ja leevendada angiini. Mineraalainetest sisaldab jõhvikas suurel hulgal kaaliumi, fosforit, magneesiumit ja kaltsiumit. Jõhvikad on eriti väärtuslikud tema kõrge raua- ja joodisisalduse tõttu. Seetõttu sobivad jõhvikad suurepäraselt veganite toidulauale. Kuremari on rahvasuus tuntud ka kui põiepõletike ennetajana ja ravijana. Tänu suurele antioksüdantide sisaldusele on jõhvikas justkui looduslik antibiootikum. Jõhvikad ei hävita baktereid, vaid takistavad bakteritel kinnituda kudede ja elundite (põis, magu, hambad, igemed) limaskestadele ja uhuvad kahjulikud bakterid kehast välja, jättes alles kasulikud. Nagu varasemalt kirjeldatud, säilitab külmkuivatatud astelpaju ja jõhvika tee peaaegu kõik oma toitained.

Külmkuivatatud astelpaju-jõhvika tee kasutamine

Külmkuivatatud astelpaju ja jõhvika tee on üsna hapukas ja tugevamaitseline, seetõttu piisab vaid ca 1 tl tassi põhja. Vala peale kuum vesi ja lase tõmmata u 3-5 min. Soovi korral võid marjasegu välja kurnata või hiljem ära süüa 🙂

Koostisosad muutuvas suhtes: astelpaju, jõhvikas, astelpaju lehed

Säilitamine: hoida külmkuivatatud astelpaju-jõhvika tee toatemperatuuril kuivas kohas otsese päikesevalguse eest kaitstult. Pakend tuleb peale kasutamist minigripist õhukindlalt sulgeda!

Külmkuivatatud astelpajust ja jõhvikast valmistatud tee on tervislik

  • 100% tervislik tee
  • ilma lisatud suhkruta
  • kvaliteetne
  • e-ainete vaba
  • GMO vaba
  • toortoit
  • vegan
  • toodetud Eestis
  • püsi terve!

Allikad: Vikipeedia: külmkuivataminewww.tervisliktoitumine.ee