Külmkuivatatud chaga pulber (must pässik) 50g

6,50 

Külmkuivatatud chaga pulber (must pässik) on korjatud Eesti metsadest. Must pässik on erakordselt võimas looduslik antioksüdant. Külmkuivatatud musta pässiku pulbrit kasutatakse toidulisandina tõmmise tegemiseks.

 

Laos

Kirjeldus

Külmkuivatatud chaga pulber (must pässik) on toodetud Eestis. Must pässik (inglise keeles chaga) on korjatud Eesti metsadest. Külmkuivatamisel on mustast pässikust ehk chagast eemaldatud vaid vesi, kuid säilinud on vitamiinid, antioksüdandid, flavonoidid, ensüümid, mineraalained, mikroelemendid ja toiteväärtus kuni 98%. Kuna külmkuivatamine toimub alla 40°C, siis on toit kõrge kvaliteediga toidulisand. külmkuivatatud.ee külmkuivatatud chaga pulber (musta pässiku pulber) ei sisalda lisatud suhkruid, säilitusaineid, lisaaineid ja on e-ainete vaba.

Must pässik ehk chaga (Inonotus obliquus) on rahvameditsiinis tuntud seen, mis sisaldab organismile vajalikke antioksüdante. Chagas on teadaolevalt üle 200 bioaktiivse aine, mis toimivad kogumina. Rahvusvahelisel teadusuuringute andmebaasis PubMed on avaldatud üle 300 teadusartikli, kus kirjeldatakse chaga kasulikke omadusi.

Tähelepanu! Chagat ei tohi segi ajada kasekäsnaga, mis on sile ja hallikaspruuni värvi. Chaga on teatavasti krobeline ja musta värvi. Selguse mõttes tuleb ära märkida, et mitte kõik turul olevad chaga toidulisandid ei sisalda samaväärses koguses ja samapalju toitaineid. Toitainete sisaldus chaga toidulisandites oleneb töötlemise tehnoloogiatest. Nagu iga kuumtöödeldud toit sisaldab toitaineid vähem, sisaldab toitained vähem ka liigselt töödeldud chaga. Külmkuivatatud chaga pulber saadakse ilma temperatuuri tõstmata üle 40°C, seetõttu on rohkem säilinud fütotoitaineid, vitamiine, ensüüme ja mineraalained.

Külmkuivatatud chaga pulbri kasutamine

Euroopa Liidus on musta pässikut lubatud kasutada vaid toidulisandina, siis külmkuivatatud musta pässiku pulbrit saab kasutada tõmmisena.

Tõmmise tegemine

1 teelusikatäit (2g) külmkuivatatud musta pässiku pulbrit segada 50˚C 200ml kuuma veega ja hautada 0,5 – 3 tundi (max 24h) potis või termoses. Tõmmist tarbi 2-3 tassi päevas ja kuni 3 nädalat järjest.

Igapäevane soovitatav kogus on 1- 3 tl külmkuivatatud musta pässiku pulbrit. Päevaseks tarbimiseks soovitatud kogust mitte ületada!

Säilitamine: hoida külmkuivatatud chaga ehk musta pässiku pulbrit toatemperatuuril kuivas kohas otsese päikesevalguse eest kaitstult. Pakend tuleb peale kasutamist minigripist õhukindlalt sulgeda!

Must pässik sisaldab väidetavalt suures koguses oksalaate (nagu ka must tee) ja nagu kõiki toiduaineid, milles on kõrge oksalaadisisaldus, tuleks ka musta pässikut tarbida mõõdukalt, st mitte üle soovitatud koguse (mitte üle 10g ööpäevas), et vältida ohtu neerukivide tekkimiseks.

Külmkuivatatud musta pässiku pulber on võimas looduslik antioksüdant!

  • 100% chaga (must pässik) – ilma lisatud suhkruta (ei sisalda ka looduslikult esinevaid suhkruid), säilitusaineteta, lisaaineteta ja on e-ainete vaba
  • looduslik antioksüdant, rahvameditsiini kohaselt sisaldab super palju antioksüdante
  • vegan
  • Eesti metsadest korjatud ja Eestis toodetud
  • püsi terve!

Allikad: Vikipeedia: külmkuivatamine, must pässik; rahvameditsiinis tuntud chaga seen immuunsüsteemi tugevdajana

Lisainfo

Netokaal

50g

Pakendi mõõtmed

11 x 5 x 18,5cm

Koostisosad

100% chaga (must pässik)

Toitumisalane teave

100g toodet sisaldab keskmiselt: 1211 kJ / 284 kcal, rasvad 1,0g, millest küllastunud rasvhapped 0g , süsivesikud 66,0g, millest suhkrud 0g, valgud 2,0g, sool 0g.