Külmkuivatatud kollakas kukeseen 50g

11,00 

Külmkuivatatud kollakas kukeseen on väga hea söögiseen, milles on rohkelt mineraale, vitamiine ja kiudaineid. Külmkuivatatud kollakat kukeseent kasutatakse nii toiduks (seenesupp, -kaste, -pirukad jt) kui ka parasiidivastaseks tõrjeks.

Laos

Kirjeldus

Kollakas kukeseen on korjatud Eesti metsadest. Kollakad kukeseened on rohkem tuntud ja hinnatud meie põhjanaabrite soomlaste poolt. Külmkuivatamise käigus on säilinud seente esialgne kuju ja maitseomadused. Külmkuivatatud kollakas kukeseene toiduks valmistamiseks on vaja lisada vedelikku (vett vms) ning valmistada sarnaselt värskete seentega. 1kg värsketest kollakas kukeseentest jääb järgi peale külmkuivatamist umbes 60-70g. Kõik tooted on kvaliteedi tagamiseks hoolikalt käsitsi sorteeritud.

Kollakates kukeseentes leidub rikkalikult vitamiine. Näiteks C-vitamiini on enam kui mustas sõstras ja tsitruselistes, A-vitamiini aga isegi rohkem kui porgandis. Karotenoididest tulenebki selle seene kollane värvus. Lisaks leidub kukeseentes D-vitamiini ja mõningaid B-grupi vitamiine. Kukeseened on head kaaliumi, vase, tsingi ja seleeni allikad. Seentes olevad kiudained ergutavad seedimist.

Soovituslik kasutamine: seenesupp, -kaste, -pirukad jm seenetoidud. Väidetavalt sisaldavad kukeseened hinomannoosi, millel on parasiite tappev toime. Pidavat aitama ka igasuguste soolestikuparasiitide vastu, samal ajal tugevdades immuunsüsteemi ja toetades maksa tööd.

Säilitamine: hoida toatemperatuuril kuivas kohas otsese päikesevalguse eest kaitstult. Pakend tuleb peale kasutamist minigripist õhukindlalt sulgeda!