Külmkuivatatud kukeseseen 50g

12,00 

Külmkuivatatud Eesti kukeseened on maheda maitsega, milles on rohkelt vitamiine, mineraale ja kiudaineid. Külmkuivatatud kukeseeni kasutatakse toiduks (seenesupp, -kaste, -pirukad jt) kui ka rahvameditsiinis parasiidivastaseks tõrjeks.

Laost otsas

Kategooriad: , Tootekood: 4742024170388 Silt:

Kirjeldus

Külmkuivatatud kukeseen on hea maheda maitsega, mis on korjatud Eesti metsadest. Külmkuivatamise käigus on säilinud seente esialgne kuju ja maitseomadused. Toidu valmistamiseks on vaja lisada vedelikku ning valmistada sarnaselt värskete seentega. 1kg värsketest kukeseentest jääb järgi peale külmkuivatamist umbes 60-70g. Kukeseened on hoolikalt käsitsi kuivpuhastatud, mistõttu on need lisaks tehtud veel tükkideks. Sellegipoolest võivad külmkuivatatud kukeseened sisaldada vähesel määral liivaterasid, seetõttu soovitame enne kasutamist pesta.

Kukeseentel on kõrge A, B1, B3, C ja D vitamiini sisaldus. Mineraalainetest on nendes palju vaske. Kukeseened üldiselt ei ussita. Põhjus on selles, et toorel seenel on iseloomulik kibe maitse, mis ussid ja putukad eemale peletab. Rahvameditsiinis on kukeseeni kasutatud erinevate parasiitide hävitamiseks.

Soovituslik kasutamine: seenesupp, -kaste, -pirukad jm seenetoidud.

Säilitamine: hoida toatemperatuuril kuivas kohas otsese päikesevalguse eest kaitstult. Pakend tuleb peale kasutamist minigripist õhukindlalt sulgeda!

Allikad: Vikipeedia: külmkuivatamine,  www.tervisliktoitumine.ee