Külmkuivatatud mustsõstar 60g

5,50 

Külmkuivatatud mustsõstar on toodetud Eestis kasvatatud marjadest. See on toortoit, mis on vitamiinirikas ja abiks immuunsüsteemi turgutamisel. Külmkuivatatud mustsõstart kasutatakse müslis, smuutis, kokteilides, maitsestamata jogurtis, jäätises ja nt pudru peal jt toitudes.

Laos

Kirjeldus

Külmkuivatatud mustsõstar ehk must sõstar on tervislik ja toodetud Eestis kasvatatud mustadest sõstardest. Külmkuivatamisel on mustsõstrast ehk mustast sõstrast eemaldatud vaid vesi, kuid säilinud on vitamiinid, antioksüdandid, kiudained, mineraalained, mikroelemendid, marja lõhn, maitse ja toiteväärtus kuni 98%. Kuna külmkuivatamine toimub alla 40°C, siis on toit kõrge kvaliteediga tervislik toortoit. külmkuivatatud.ee külmkuivatatud mustsõstar ehk must sõstar ei sisalda lisatud suhkruid, säilitusaineid, lisaaineid ja on e-ainete vaba. Marjad on hoolikalt kvaliteedi tagamiseks käsitsi sorteeritud (eemaldatud praht ja riknenud marjad). Seetõttu ongi kulmkuivatatud.ee külmkuivatatud must sõstar pakendatud läbipaistvasse pakendisse.

Must sõstar on Eesti supertoit, sest sisaldab rohkelt C-vitamiini, antioksüdante ja aitab kaasa immuunsüsteemi tugevdamisele ning parandab organismi vastupanuvõimet haigustele. Mustal sõstral on palju positiivseid omadusi, kõige rohkem on tuntud kui immuunsüsteemi turgutaja. Supertoidu teeb mustast sõstrast C-vitamiini kogus, mis on 3 korda suurem kui nt apelsinis. Tänu väga suurele antioksüdantide sisaldusele marjades, aeglustavad mustad sõstrad organismi vananemist ja soodustavad keskendumisvõimet ning ajutegevust. Ainevahetusele aitab kaasa mustas sõstras leiduv vask, kaltsium, fosfor, mangaan, magneesium ja kaalium. Marjas sisalduv A-vitamiin on kasulik limaskestadele, nahale ja silmadele. Must sõstar sisaldab rohkelt taimseid pigmente flavonoide, millel on suur mõju südame-veresoonkonna tervisele. Nagu varasemalt kirjeldatud, säilitab külmkuivatatud must sõstar peaaegu kõik oma toitained.

Külmkuivatatud mustsõstra kasutamine

Külmkuivatatud mustsõstar on üsna tugevamaitseline, seetõttu piisab vaid väikesest kogusest, mida lisada toidu peale või erinevatesse toitudesse. Külmkuivatatud musta sõstart kasutatakse müslis, smuutis, kokteilides, maitsestamata jogurtis, jäätises ja nt pudru peal jt toitudes. Kõige kasulikumad on kuumutamata külmkuivatatud mustsõstrad, sest antioksüdantidena toimivad ensüümid hävivad kuumutamisel.

Säilitamine: hoida külmkuivatatud mustsõstart toatemperatuuril kuivas kohas otsese päikesevalguse eest kaitstult. Pakend tuleb peale kasutamist minigripist õhukindlalt sulgeda!

Külmkuivatatud mustsõstrad on tervislikud

  • 100% must sõstar – ilma lisatud suhkruta, ei sisalda säilitusaineid ega lisaaineid ja on e-ainete vaba
  • must sõstar on Eesti supertoit, sisaldab väga palju vitamiine, mineraale ning on looduslik immuunsüsteemi tugevdaja
  • kvaliteetne (käsitsi sorteeritud), looduslik, GMO vaba, vegan
  • külmkuivatatud must sõstar on toortoit, milles on säilinud rohkem kasulikke toidukomponente (fütotoitained, vitamiinid, ensüümid ja mineraalained) kui kuumtöödeldud toidus.
  • Eestis toodetud
  • püsi terve!
  • kommist parem!

Allikad: Vikipeedia: külmkuivataminewww.tervisliktoitumine.ee

Lisainfo

Koostisosad

100% must sõstar

Toitumisalane teave

100g toodet sisaldab keskmiselt: 1323 kJ / 316 kcal, rasvad 1,4g, millest küllastunud rasvhapped 0g , süsivesikud 74,2g, millest suhkrud 44,6g, valgud 7,5g, sool 0g.