Allahindlus!

Külmkuivatatud vaarika pulber 70g/250g

5,50 14,00 

Külmkuivatatud vaarika pulber on toortoit, mis on hea värvi, lõhna ja maitsega. Külmkuivatatud vaarikapulbrit kasutatakse magustoitudes ja selle kaunistamiseks, kondiitritoodetes sh kreemide ja glasuuride naturaalseks toonimiseks. Sageli valmistatakse marjajahust smuutisid ja kokteile.

Puhasta

Kirjeldus

Külmkuivatatud vaarika pulber ehk vaarikajahu on toodetud Eestis. Külmkuivatamisel on marjadest eemaldatud vaid vesi, kuid säilinud on marja lõhn, maitse ja toiteväärtus (sh vitamiinid, mineraalid, antioksüdandid, kiudained, valgud). Ei sisalda lisatud suhkruid ega säilitusaineid.

Külmkuivatatud vaarika pulber on tervislik

Külmkuivatatud vaarika pulber sisaldab palju toitaineid. Vaarikates on palju C-vitamiini, mis toetab immuunsust ja antioksüdante. Lisaks sisaldavad vaarikad antotsüaniine, flavonoole ja tanniine, mis aitavad võidelda põletike vastu. Vaarikates on palju mineraalaineid sh vaske, mangaani, K-vitamiini, magneesiumi, foolhapet ja kaaliumi – kõik need kuluvad ära su nahale, seedimisele, südame tervisele ja ajutööle.

Vaarikad aitavad kehakaalu kontrollida. Vaarikad sisaldavad reosmiini ehk vaarika ketooni. See on võimas fütotoitaine, mis põletab energiaks keharasva ning vähendab seega ülekaalu ja rasvmaksa riski.

Vaarikad võivad aidata võidelda diabeedi ja südamehaiguste vastu. Vaarikate antoatsüaniinid võivad suurendada insuliinitundlikkust ja kiudained aitavad tasakaalustada veresuhkrutaset, need mõlemad aitavad vähendada diabeedi ja eeldiabeedi riski. Lisaks on vaarikates aineid, mis võivad laiendada veresooni ja parandada endoteeli funktsiooni, mis omakorda võivad vähendada hüpertensiooni ja aterosklerootilist arengut.

Soovituslik kasutamine

Vaarikapulbrit  kasutatakse magustoidus ja selle kaunistamiseks, kondiitritoodetes sh kreemide ja glasuuride naturaalseks toonimiseks ning jäätises ja šokolaadis. Lisaks ilusale looduslikule värvile säilib vaarikapulbris maitse ja lõhn. Samuti võib vaarika jahu lisada soolastele söökidele, nt pudru peale. Sageli valmistatakse marjajahust smuutisid ja kokteile. Külmkuivatatud vaarika pulber kaalub u 10 korda vähem kui toores mari.

Säilitamine: hoida toatemperatuuril kuivas kohas otsese päikesevalguse eest kaitstult. Pakend tuleb peale kasutamist minigripist õhukindlalt sulgeda!

Märksõnad

  • 100% vaarikas
  • ei sisalda lisatud suhkruid
  • e-ainete vaba (sh ei sisalda säilitusaineid ega lisaaineid)
  • toortoit
  • vegan

 

Lisainfo

Netokaal

70g, 250g