Allahindlus!

Külmkuivatatud vaarika tükid 100g

9,00 

Külmkuivatatud vaarikatükid on toortoit, mis on vitamiinirikas ja hea süüa pudruga, maitsestamata jogurtiga, müslis ja smuutis. Külmkuivatatud vaarika tükke kasutatakse veel kondiitritoodetes sh kookide kaunistamisel, jäätisega, šokolaadis jm.

Ainult 2 laos

Kategooriad: , Tootekood: 4742024170135 Sildid:

Kirjeldus

Külmkuivatatud vaarika tükid on magushapu tervislik toit ja toodetud Eestis. Külmkuivatamisel on vaarikatest eemaldatud vaid vesi, kuid säilinud on vitamiinid, antioksüdandid, kiudained, mineraalained, mikroelemendid, marja lõhn, maitse ja toiteväärtus kuni 98%. Kuna külmkuivatamine toimub alla 40°C, siis on toit kõrge kvaliteediga tervislik toortoit. külmkuivatatud.ee toode on e-ainete vaba. Külmkuivatatud vaarika tükid ei sisalda lisatud suhkruid, säilitusaineid ega lisaaineid. Külmkuivatatud vaarikapuru on koos seemnetega ja on tehtud marjadest, mis on hoolikalt kvaliteedi tagamiseks käsitsi sorteeritud (eemaldatud riknenud marjad ja marjajahu). Seetõttu ongi külmkuivatatud vaarikatükid pakendatud läbipaistvasse pakendisse.

Vaarikates sisaldub palju väärtuslikke vitamiine ja mineraalaineid, samuti on neis ohtralt antioksüdante, mis aitavad muu hulgas võidelda vananemise ilmingutega. Vaarikad on oma suure kiudainete sisalduse tõttu head isu reguleerijad. Vaarika marjad sisaldavad E-vitamiini, C-vitamiini, A-vitamiini ja folaate (B-9 vitamiin) mis on väga oluline vereloome ja närvisüsteemi normaalseks funktsioneerimiseks. E-vitamiin kaitseb organismi vabade radikaalide kahjuliku toime eest. Lisaks hoiab E-vitamiin ka peeneimate veresoonte ehk kapillaaride seinad tugevad ning vähendab vere kolesteroolitaset. C-vitamiin on kõige enam tuntud selle poolest, et ta suurendab organismi vastupanuvõimet haigustele. Lisaks hoiab A-vitamiin silmade limaskesta niiskena ja kaitseb seda bakterite eest. Vaarikate söömine mõjub hästi südamele ja veresoonkonnale just antioksüdantide sisalduse tõttu. Vaarikates leidub mineraalainetest vaske, magneesiumi, kaaliumi ja rauda ning tsinki. Veganitele ja taimetoitlastele on vaarikiad väga olulised, sest marjad sisaldavad rauda. Nagu varasemalt kirjeldatud, säilitab külmkuivatatud vaarikatükid peaaegu kõik oma toitained.

Külmkuivatatud vaarikatükid – kuidas kasutada?

Külmkuivatatud vaarikatükid on väga populaarne magustoitudes, kondiitritoodetes ja šokolaadis. Külmkuivatatud vaarikad on ka tükkidena väga hea, mistõttu ütlevad isegi lapsed nende kohta – kommist parem. Külmkuivatatud vaarika tükke lisatakse pudru või jäätise peale, maitsestamata jogurtile, müslile, smuutile ja erinevatele küpsetistele või nende kaunistamiseks nt tordile. Võib segada mahla või mee sisse ja teha ise maitsemett. Väga kerge kaalu tõttu sobib külmkuivatatud vaarika tükid ideaalselt matkatoiduks (kaalub u 10 korda vähem kui toores mari).

Säilitamine: hoida külmkuivatatud vaarikatükid toatemperatuuril kuivas kohas otsese päikesevalguse eest kaitstult. Pakend tuleb peale kasutamist minigripist õhukindlalt sulgeda!

Külmkuivatatud vaarikapuru on tervislik

Allikad: Vikipeedia: külmkuivataminewww.tervisliktoitumine.ee