Sidrunipulber 70g

6,50 

Külmkuivatatud sidrunipulber on toortoit, mis on vitamiinirikas ning on abiks immuunsüsteemi turgutamisel. Külmkuivatatud sidrunipulbrit kasutatakse erinevate toitude ja jookide maitsestamiseks.

Laost otsas

Kirjeldus

Külmkuivatatud sidrunipulber on toodetud Eestis. Külmkuivatamisel on puuviljadest eemaldatud vaid vesi, kuid säilinud on vitamiinid, puuvilja lõhn, maitse ja toiteväärtus. Ei sisalda lisatud suhkruid ega säilitusaineid.

Värske sidrun sisaldab  5-7% sidrunhapet ning suurel hulgal c-vitamiini (100g kohta 53mg). See supervili on rikas kaaliumi ja fosfori poolest, lisaks leidub seal ka kaltsiumi, magneesiumi, tsinki, vaske ja mangaani. Sidrun sisaldab ka arvestatavas koguses erinevaid B-vitamiine, näiteks B1 (tiamiini) ja B2 (riboflaviini), aga seal leidub ka B3, B5, B6 ja B9 (folaati, mis on foolhappe looduslik vorm).

Soovituslik kasutamine: sidrunipulber sobib kookide, magustoitude, kokteilide, suppide, kastmete, salatite maitsestamiseks. Külmkuivatatud sidrun kaalub u 10 korda vähem kui toores puuvili.

Säilitamine: hoida toatemperatuuril kuivas kohas otsese päikesevalguse eest kaitstult. Pakend tuleb peale kasutamist minigripist õhukindlalt sulgeda!