zoom_in
ebaküdoonia 20g
ebaküdoonia

Ebaküdoonia 20g

5.00 

Külmkuivatatud ebaküdoonia viilud on toodetud Eestis, tooraine on mahedalt kasvatatud Lääne-Virumaal.

Säilitamine: hoida toatemperatuuril kuivas kohas otsese päikesevalguse eest kaitstult. Pakend tuleb peale kasutamist minigripist õhukindlalt sulgeda!

Laos

Email

Toote kirjeldus

Külmkuivatatud ebaküdoonia koorimata viilud on toodetud Eestis, tooraine on mahedalt kasvatatud Lääne-Virumaal. Külmkuivatamisel on puuviljadest eemaldatud vaid vesi, kuid säilinud on vitamiinid, puuvilja lõhn, maitse ja toiteväärtus. Ei sisalda lisatud suhkruid ega säilitusaineid.

Ebaküdoonia on tuntud just ravi- ja toiteväärtuse poolest. Suure c-vitamiini sisalduse tõttu on ebaküdoonia viljad võrreldavad sidruni ja kibuvitsamarjaga. Viljades on puuviljahappeid, kõige rohkem sidrunhapet. Tarvitatakse ka viljakoort, sest selles on c-vitamiini peaaegu 3 korda rohkem kui viljalihas. Peale C-vitamiini leidub viljades ka B-grupi vitamiine, karotenoide ja flavonoide. Viljalihas on pektiin- ja parkaineid, ka puuviljasuhkruid. Lisaks sisaldavad viljad rohkesti eeterlikke õlisid, bioflavonoide ning mikroelementidest kõige rohkem kaaliumi, rauda ja vaske.

Soovituslik kasutamine: ebaküdoonia viilusid kasutatakse sageli koos meega ja erinevates teesegudes. Samuti võib neid jahvatada ja seda pulbrit kasutada kondiitritoodetes või valmistada smuutisid. Külmkuivatatud ebaküdoonia kaalub u 10 korda vähem kui toores puuvili.

Säilitamine: hoida toatemperatuuril kuivas kohas otsese päikesevalguse eest kaitstult. Pakend tuleb peale kasutamist minigripist õhukindlalt sulgeda!