Külmkuivatatud ternespiim pulbrina 50g

9,50 

Külmkuivatatud ternespiim on toortoit, mis on bioaktiivne ja tugevdab mitmekülgselt immuunsüsteemi. Aitab edukalt võidelda nakkushaigustega, kiirendab vigastuste ja haavade paranemist, soodustab lihaste kasvu, tugevdab ja aitab parandada luid jne.

Laos

Kirjeldus

Külmkuivatatud ternespiim pulbrina on toodetud Eestis lehma esimesest piimast, mida lehm annab oma vastsündinule esimese 24 kuni 48 tunni jooksul pärast sündi. Külmkuivatamisel on piimast eemaldatud vaid vesi, kuid säilinud on ternespiima lõhn, maitse ja toiteväärtus (sh vitamiinid, mineraalid, antioksüdandid, ensüümid, aminohappeid ja valgud). Ei sisalda lisatud suhkruid ega säilitusaineid.

Külmkuivatatud ternespiima pulber on tervisele kasulik

Ternespiima bioaktiivsed komponendid tugevdavad mitmekülgselt organismi immuunsüsteemi, aitavad edukalt võidelda nakkushaigustega, kiirendavad vigastuste ja haavade paranemist, soodustavad lihaste kasvu, tugevdab ja aitab parandada luid jne. Ternespiimas on tavapiimaga võrreldes ligikaudu kaks korda kõrgem kuivaine- ja umbes viis korda kõrgem valgusisaldus.

Külmkuivatatud ternespiimapulbris säilitavad antikehad naturaalse bioloogilise aktiivsuse. Tänu madala temperatuuri kasutamisele, ternespiima immuunkehad ei denatureeru (temperatuuri, rõhu ja muude tingimuste muutmisel omadused ei muutu) ning jäävad bioloogiliselt aktiivseks ka pulbris. Pulbri kuivainesisaldus on ternespiima kuivainesisaldusest 4-5 korda kõrgem, kusjuures koostisosade toime ja omavaheline suhe jääb endiseks.
Veise ternespiim on bioloogiliselt transformeeritav (teisendatav) kõikidele imetajatele, kaasaarvatud inimesele. See on palju kõrgema immuunfaktorite sisaldusega kui inimese ternespiim.

Ternespiimal on antioksüdantseid ja põletikuvastaseid omadusi, see sisaldab palju vitamiine, mineraale, ensüüme ja aminohappeid. Lehma ternespiima immuun- ja kasvufaktorite laboratoorsed analüüsid on identsed inimese trenespiimas leiduvatega, väljaarvatud see, et veise ternespiimas on nende faktorite sisaldus märkimisväärselt kõrgem. Näiteks kui inimese ternespiim sisaldab 2% IgG (kehas leiduvad kõige olulisemad immuunglobuliinid), siis veise ternespiimas leidub IgG-d 86%. Uurimistööd näitavad, et kõik liigid k. a. inimene, saavad kasu veise ternespiima immuunsust stimuleerivatest omadustest, ilma et oleks täheldatud selle allergilisi või anafülaktilisi reaktsioone. Ternespiima kasutamine sadade aastate jooksul ja rohkem kui 1000 kliinilist uuringut on näidanud, et ternespiim on täiesti ohutu, ilma ravimile omaste reaktsioonideta ja kõrvalmõjudeta, ja seda mistahes koguste tarvitamisel (Rona, Z. Hippokrates 09.2004).

Külmkuivatatud ternespiim pulbrina soovituslik kasutamine

Ternespiima toime suureneb kokkupuutel sülje ja maomahladega, seega saadakse maksimaalne kasu just pulbrina manustamisest. Toime avaldumiseks piisab 3 grammist (paarist teelusikatäiest) päevas. Soovitatav on seda enne alla neelamist mõnda aega suus hoida ja lasta seal imenduda. Pulbrit võib võtta ka koos toiduga (segada toidu sisse). Eesmärk on pulbri imendumine otse maost. Selleks, et omastada maksimaalselt toote tervislikke omadusi, siis ei tohis seda kuumutada üle 42 kraadi (vastasel korral hakkavad ensüümid haihtuma).

Hoida suletult toatemperatuuril kuivas kohas otsese päikesevalguse eest kaitstult.

Märksõnad

  • 100% ternespiim
  • ei sisalda lisatud suhkruid
  • e-ainete vaba (sh ei sisalda säilitusaineid ega lisaaineid)
  • toortoit
  • vegan

NB! Loe mida Eesti teadlased räägivad ternespiima kasulikkusest Postimehe Maa Elu artiklist.