Sidrun 30g

5,00 

Külmkuivatatud sidrun on toortoit, mis on vitamiinirikas ja on abiks immuunsüsteemi turgutamisel. Külmkuivatatud sidrunit kasutatakse teesegudes, kookide, magustoitude, kokteilide, suppide, kastmete ja salatite maitsestamiseks ja kaunistamiseks.

Laost otsas

Kategooriad: , Tootekood: 4742024170364 Silt:

Kirjeldus

Külmkuivatatud koorimata sidruni viilud on toodetud Eestis. Külmkuivatamisel on puuviljadest eemaldatud vaid vesi, kuid säilinud on vitamiinid, puuvilja lõhn, maitse ja toiteväärtus. Ei sisalda lisatud suhkruid ega säilitusaineid.

Värske sidrun sisaldab  5-7% sidrunhapet ning suurel hulgal c-vitamiini (100g kohta 53mg). See supervili on rikas kaaliumi ja fosfori poolest, lisaks leidub seal ka kaltsiumi, magneesiumi, tsinki, vaske ja mangaani. Sidrun sisaldab ka arvestatavas koguses erinevaid B-vitamiine, näiteks B1 (tiamiini) ja B2 (riboflaviini), aga seal leidub ka B3, B5, B6 ja B9 (folaati, mis on foolhappe looduslik vorm).

Soovituslik kasutamine: sidruni viilud sobivad ideaalselt erinevatesse teesegudesse. Samuti sobivad nad kookide, magustoitude, kokteilide, suppide, kastmete, salatite maitsestamiseks ja kaunistamiseks. Hapusõpradele sobivad külmkuivatatud sidruniviilud niisama näksimiseks. Külmkuivatatud sidrun kaalub u 10 korda vähem kui toores puuvili.

Säilitamine: hoida toatemperatuuril kuivas kohas otsese päikesevalguse eest kaitstult. Pakend tuleb peale kasutamist minigripist õhukindlalt sulgeda!