Sidrunipulber 70g

7,30 

Külmkuivatatud sidrunipulber on toortoit, mis on vitamiinirikas ning on abiks immuunsüsteemi turgutamisel. Külmkuivatatud sidrunipulbrit kasutatakse erinevate toitude ja jookide maitsestamiseks.

Laos

Kategooriad: , Tootekood: 4742024170425 Silt:

Kirjeldus

Külmkuivatatud sidrunipulber on toodetud Eestis. Külmkuivatamisel on puuviljadest eemaldatud vaid vesi, kuid säilinud on vitamiinid, puuvilja lõhn, maitse ja toiteväärtus. Ei sisalda lisatud suhkruid ega säilitusaineid.

Värske sidrun sisaldab  5-7% sidrunhapet ning suurel hulgal c-vitamiini (100g kohta 53mg). See supervili on rikas kaaliumi ja fosfori poolest, lisaks leidub seal ka kaltsiumi, magneesiumi, tsinki, vaske ja mangaani. Sidrun sisaldab ka arvestatavas koguses erinevaid B-vitamiine, näiteks B1 (tiamiini) ja B2 (riboflaviini), aga seal leidub ka B3, B5, B6 ja B9 (folaati, mis on foolhappe looduslik vorm).

Soovituslik kasutamine: sidrunipulber sobib kookide, magustoitude, kokteilide, suppide, kastmete, salatite maitsestamiseks. Külmkuivatatud sidrun kaalub u 10 korda vähem kui toores puuvili.

Säilitamine: hoida toatemperatuuril kuivas kohas otsese päikesevalguse eest kaitstult. Pakend tuleb peale kasutamist minigripist õhukindlalt sulgeda!